טיפול פסיכולוגי בצפון

פסיכותרפיה, טיפול במצוקות נפשיות

פסיכותרפיה, טיפול במצוקות נפשיותטיפול פסיכותרפי הוא טיפול במצוקות נפשיות באמצעים פסיכולוגיים. קיימות גישות רבות לביצוע טיפול פסיכותרפי, אולם ברובן הטיפול נעשה באופן של טיפול אישי באמצעות שיחות אישיות בין המטפל למטופל.
המילה פסיכותרפיה מקורה ביוונית: פסיכו = נפש, תרפיה = טיפול. מטרת הטיפול הפסיכותרפי היא להביא את המטופלים שלי למצב של איזון מנטאלי, מתוך אמונה כי מצב זה מאפשר לאדם לחיות מתוך שליטה עצמית, ולתפקד ביום-יום תוך תחושת שמחה ואופטימיות.

הגישה הפסיכו-דינמית

אני פסיכולוגים בקריות שמתמחה בגישה פסיכו-דינמית. גישה זו מבוססת על ההבנה כי בחיי הנפש שלנו פועלים כוחות רבים, חלקם מודעים וחלקם לא מודעים. קשיים תפקודיים ומצוקה נפשית הם פעמים רבות תוצאה של התנגשות בין כוחות נפשיים שונים או של חסך בצרכים נפשיים שונים.
הגישה הממוקדת אינה מתאימה לכל אחד ולכל בעיה. כל פנייה נשקלת באופן יסודי ולאור קריטריונים מקצועיים על מנת שנוכל להציע לפונה טיפול פסיכולוגי בסוג המתאים ביותר עבורו (בין היתר: טיפול אישי ממוקד מוגבל בזמן או טיפול אישי ממושך) ואת המטפל המתאים לו ביותר באמצעות טיפולים קצרי טווח וממוקדי מטרה ניתן להשתחרר מעכבות וקשיים אשר מונעים מאיתנו התפתחות והגשמה עצמית.
במשך השנים פיתחתי טכניקות טיפוליות יחודיות בתחום של טיפול דינמי ממוקד קצר מועד. טכניקות אילו מאפשרות למטופל לעשות "שיעורי בית" על נושאים רלבנטיים לבעייתו ובכך לקדם, להאיץ ולהעמיק את הטיפול.

היעילות של פסיכותרפיה

טיפול פסיכותרפי יכול להועיל בהתמודדות עם משבר, הפרעה או מצוקה נפשית. פסיכותרפיה מסייעת למטופלים בכך שהיא מאפשרת זיהוי של מקור הבעיה ונותנת כלים להתמודד עימה ועם הסימפטומים, כלומר התופעות אשר מלוות אותה. טיפול בפסיכותרפיה יכול לסייע, בין היתר, להתמודדות עם:
• חרדות
• דימוי עצמי נמוך
• התמכרויות
• הפרעות אכילה
• טראומה
• דיכאון
• קשיים בזוגיות
מזה שנים אני מסייע למטופלים רבים מרחבי הארץ להשיג איזון ושינוי. המפגשים מתנהלים בקליניקה הפרטית שלי.