טיפול פסיכולוגי בצפון

עקרונות לשלווה פנימית

עקרונות לשלווה פנימיתבישראל, בגלל המצב הביטחוני, המון אנשים סובלים מחוסר ידיעה וחוסר שקט נפשי אני רוצה לחלוק אתכם מספר טיפים אשר יעזרו לכם להשיג שלווה פנימית. טיפים אלו אינם נוגעים בצורה ישירה למצב בדרום הארץ אלא טיפים כלליים אשר טובים לנו בכל מצב.
אין ספק שמטפל רגשי, מומחה בהכוונה להסרה של כל תלות רגשית, טיפול בהתמכרות, התקף חרדה ועוד.

הקשיבו ושקלו את התגובה שלכם לפני שאתם "מייעצים לאחרים"

רבים מאיתנו יוצרים את הבעיות שלו על ידי התערבות תכופה בענייניהם של אחרים. אנו עושים זאת לרוב כיוון שאנו בטוחים שקל לנו מהצד לספק תשובות הגיוניות, נכונות ומועילות לאדם מולנו… כלומר אנו עושים זאת לרוב מתוך רצון טוב, רצון לעזור. בעת הנסיון לעזור ולספק דעה חיצונית אנו עסוקים בלית ברירה במתן ביקורת על האדם מולנו או על החלטות אשר הוא / היא קיבלו.
גישה זאת את המהות של הבעיה של אותו אדם ומפחיתה כביכול אותו. ברוב המקרים אותו אדם יודע את אותם פתרונות עליהם חשבתם ואולי אפילו ניסה אותם. נסו במקרים כאלו לספק דעה רק אם התבקשתם ובעיקר נסו לפרגן לאותו אדם שאתם מאמינים שהוא יכול לפתור את אותה הבעיה ואם הוא זקוק לעזרתכם בכל דרך אתם שם לצידו.

לשכוח ולסלוח

זאת אחת הפעולות החשובות ביותר שאתם יכולים לעשות בעבור השקט הנפשי שלכם. מאוד קשה לאדם שאיננו מיומן בזה לוותר ולעבור הלאה. ההרגשה הבסיסית היא שאנו עוצמים עיניים ובצורה זאת מובילים לכך שהבעיה תשוב. הדבר נכון במיוחד אם מדובר בעלבון אישי או בעיית אמון (בהקשר לזוגיות) אך בכדי לצעוד הלאה עלינו לנסות לשים בצד עלבון ולהתסובב עם חיוך.
אל תשכחו ששמורה לכם תמיד ההזדמנות להגיב בעתיד לאחר שמקרה חוזר על עצמו ולתגובה שלכם יהיה יותר עומק ויותר משמעות כיוון שהגשתם את הלחי ואפילו הסתובבתם עם חיוך בעבר. היכולת לחייך אל המצב יוביל לשקט נפשי פנימי ויכולת להנות מהרגע מבלי להתעסק בלי סוף בעבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *