טיפול פסיכולוגי בצפון

טיפול זוגי ומשפחתי

טיפול זוגי ומשפחתיטיפול זוגי וטיפול משפחתי – שני מילים שזוגות ובעלי משפחות רבים חוששים מהם. בעצם, אפשר להגיד כי יעוץ זוגי או בשם האחר – טיפול זוגי, הוא הליך לא קל, אך עם זאת – טיפול זוגי / יעוץ זוגי מציעים שינויים של תפיסות וקיבעונות מחשבתיים כאלו ואחרים. במאמר זה נשוחח מעט לגבי אותם תפיסות או בעגה המקצועית – קוגניציות.

קוגניציות בטיפול זוגי

בין שמדובר על טיפול זוגי בחיפה, יעוץ זוגי או אפילו טיפול פסיכולוגי, השאיפה העיקרית ברוב המקרים היא שינוי של הקוגניציות שלנו. אנו מגיעים עם קוגניציות כאלו ואחרות, תפיסות וערכים. אנו מגיעים עם הקוגניציות הללו כבר מהבית. הקוגניציות הללו משפיעות על היחסים הזוגיים שלנו, ובסופו של תהליך- על הזוגיות שלנו. השאלה הנשאלת היא – איך אנו משנים תפיסות מוטעות כאלו ואחרות – תפיסות המשפיעות על היום יום ועל הזוגיות שלנו.

טיפול פסיכולוגי ויעוץ זוגי

הכול בחיים שלנו מתחיל ונגמר בקוגניציות – בין שמדובר בהתנהלות היום-יומית שלנו, או שמדובר בהתנהלות שלנו מול אנשים – התפיסות הללו פשוט משפיעות עלינו והרבה פעמים גם לרעה.
יעוץ זוגי או טיפול זוגי מעניקים לך את האפשרות להתקדם בנושא הזה – בנושא הקוגניציות המוטעות שלנו, תוך כדי ראייה לאו דווקא של נקודת המבט שלנו, אלא להבין ולהכיר את נקודת המבט של השני – בן/בת הזוג המשפחה או החברה מסביב.