טיפול פסיכולוגי בצפון

הדרך לחיים חברתיים כדי שכולם יאהבו אותם

הדרך לחיים חברתיים כדי שכולם יאהבו אותםבאופן כללי, ההנחה המרכזית בפסיכולוגיה הקוגנטיבית התנהגותית הינה שמחשבות בלתי יעילות הן אלו המשפיעות על תפיסת מציאותנו, עולמנו הרגשי ועל התנהגותנו.
כמעט כולנו חווינו קנאות במידה כזאת ואחרת ואת ההשפעות ההרסניות של על מערכות יחסים בכלל ועלינו בפרט. קנאות יכולה להתבטא לא רק במערכות יחסים ואפילו במקומות העבודה. אם אתם מרגישים שאתם עובדים קשה יותר מחברכם למקום העבודה ושאתם טובים יותר ומוכשרים יותר ופתאום הוא / היא מקבלים העלאה בשכר או קידום וזה מתסכל אתכם דעו שאתם לא לבד. כמעט כולנו חווים חוויות כאלו לאורך החיים אך קנאה היא רגש אשר מכרסם בלב האדם וגורמת לו למתח רב.

אל תעשו דברים בשביל רווח והכרה

זה נכון שהעולם מכוון אתכם להצלחה ופרסום אך מקרים רבים, מחקרים ואפילו אנשים "מוצלחים" מדברים על כך שאין בכך אושר של ממש וכי לא משם יגיע הסיפוק ולכן נסו להמנע מעשיית דברים או בחירה בקריירה רק בשביל הרווח הכלכלי או ההכרה / הפרסום. ישנם אינספור תחומים מקצועיים אשר יעניקו לכם נחת של ממש וגם יאפשרו לכם לחיות בכבוד מבחינה כלכלית. זוגיות זה יחסים חברתיים ובאתרי הכרויות בחינם יש המון אנשים שמחפשים אהבה ואושר.

התאימו את עצמכם לסביבה

זאת עצה יחסית כיוון שאנו לא ממליצים להשתנות עבור אלא במקום זה לא לנסות להחיל בכח את צורת החיים שלכם וההרגלים שלכם על הסביבה (מכירים את האורחים האלה?)… במקום זה נסו לכבד את הסביבה שלכם ואת ההרגלים השונים והדעות של אנשים סביבכם. שיחה אמיתית על הבדלים בדעות מתחילים עם הקשבה אמיתית ונסיון לצעוד קצת בנעליהם של אלו אשר דעתם שונה משלנו.

מה טיפול הנחוץ?

במצב שבו הכאב או הקושי הרגשי ממוקדים יותר (לדוגמא בחרדה, טראומה, הפרעת OCD , דיכאון, הרגל לא נוח וכו') אשלב בטיפול יותר התערבויות קוגנטיביות התנהגותיות יעילות וממוקדות לפתרון הקשיים. בעת התערבויות אלו, אני כמטפל, אקטיבי ודיירקטיבי יותר בהתנהלותי ומעודד אותך להבנות מעשיות, שינויים והתמודדות פעילה. זאת, על מנת לשלוף את הקוץ הרגשי ולהביא להקלה ראשונית בסבל הרגשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *